Poleć znajomym

Brownie

Jak zbierać punkty?

Autor: (3155 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Nieco Dziennik

Brownie, "a cross between a cake and a cookie", to płaskie, niewydarzone ciasto, które wygląda, jakby zapomniano do niego dodać proszku do pieczenia. Kogo nie odstraszy zakalcowaty wygląd, będzie miło zaskoczony smakiem. Mocno czekoladowe wilgotne ciastko wymyślono w latach 90. dziewiętnastego wieku dla dam podwieczorkujacych i rozprawiających o zbawieniu świata w chicagowskim hotelu Palmer House.

Składniki

  • 250 g gorzkiej czekolady,
  • 4 jaja,
  • 250 g cukru,
  • 250 g masła,
  • 120 g mąki.

Sposób przygotowania

  1. Klasyczne brownie to nieduże kwadraty, ja lubię je piec w okrągłej foremce i kroić jak tort. Moje brownie "bez pieczenia" (bo stoi po prostu w nagrzanym piekarniku) zawsze się udaje. Ciasto jest wilgotne, ciężkie od czekolady. Można do niego dodać orzechy czy inne bakalie, a upieczone posmarować polewą czekoladową (gorzka czekolada stopiona w kąpieli wodnej ze śmietaną kremówką). Ale, szczerze mówiąc, najprostsza wersja jest tak smaczna, że nie trzeba jej ulepszać.

  2. Piekarnik nagrzałam do temperatury 240 stopni (trwa to co najmniej 20-30 minut). Foremkę wysmarowałam masłem i wstawiłam do lodówki. W tym czasie w kąpieli wodnej rozpuściłam czekoladę i masło. Jajka ubiłam z cukrem i szczyptą soli, dodałam mąkę i czekoladę z masłem. Wlałam do foremki, wstawiłam do piekarnika i go wyłączyłam. Nie otwierałam drzwiczek piekarnika przez 2 godziny.

  3. * czekolada gorzka zawiera co najmniej 70 procent kakao (produktów z miazgi kakaowej)

  4. * aby rozpuścić czekoladę w kąpieli wodnej, pokrusz ją do małego garnuszka lub miski umieszczonej nad garnkiem z gotujacą się wodą (mniejszy garnek nie powinien dnem dotykać wody)

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.