Poleć znajomym

Orzeźwiająca frapka. Café frappé

Jak zbierać punkty?

Autor: (3155 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Nieco Dziennik

...kawa na zimno inspirowana grecką frapką, bez pretensji do bycia oryginalną φραπές. Do przygotowania prawdziwej frappé najlepsza jest kupiona w Grecji, specjalnie do tego celu przeznaczona Nescafe...Można zastąpić dowolną kawą rozpuszczalną...Z braku prawdziwego miksera do frappé (za kilka euro w każdym greckim supermarkecie) posługuję się ręcznym ubijakiem do mleka. Można ubijać frapkę zwykłym mikserem..

Składniki

  • (1 porcja)
  • Kawa rozpuszczalna,
  • zimne mleko,
  • cukier lub słodzik.

Sposób przygotowania

  1. Do ręcznego ubijaka do mleka wsypuję łyżeczkę kawy rozpuszczalnej i łyżeczkę cukru, wlewam odrobinę (!) gorącej wody i mieszam. Gdy składniki się rozpuszczą, dodaję zimnego mleka i ubijam. Płyn wlewam do szklanki, ubijak płuczę, wlewam do niego zimne mleko i ponownie ubijam. Delikatnie przelewam do szklanki, aby uzyskać wyraźne cztery warstwy (kawowa, kawowo-piankowa, mleczna i mleczno-piankowa). Dorzucam kilka kostek lodu i piję przez słomkę.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.