Poleć znajomym

Pomarańczowa marmolada z czekoladą

Jak zbierać punkty?

Autor: (3155 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Nieco Dziennik

Większość przetworów robimy jesienią. Marmoladę z pomarańczy można równie dobrze usmażyć zimą albo latem. Świeżutka, jeszcze nie do końca wystygnięta, , wybornie smakuje do własnej produkcji bułeczek. Marmolada to moja autorska wariacja na temat przepisu z dodatku Gazety Wyborczej "Lato w słoiku. Owoce, trochę słodko, trochę kwaśno".

Sposób przygotowania

  1. * w oryginalnym przepisie do marmolady dodaje się sok przygotowany samodzielnie z kilograma jabłek Granny Smith. Należy je udusić i przetrzeć przez sito, przecedzić przez gazę. Jest to pracochłonne i - moim zdaniem - marmolada nie traci nic a nic na smaku, jeśli dodamy kupny sok jabłkowy dobrej jakości

  2. * marmoladę polecam także tym, którzy - jak ja - nie znoszą gorzkiej czekolady. Podobnie jak w cieście brownie, w tej marmoladzie nie da sie jej zastapić mleczną. Zapewniam, że marmolada jest przepyszna:)

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.